Anonimowe wyznania do prezydenta

Bez pytań, bez podpisu, w pełni anonimowe wyznania.

Chciałbyś przeprosić za coś prezydenta ?

Jeżeli chciałbyś wyznać coś prezydentowi na tej stronie masz okazję.

Zobacz wyznania innych


Przeczytaj inne anonimowe wyznania.

Zaplanuj podróż do Indii

Zaplanuj podróż do Indii

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż podróżowanie stało się w ostatnim czasie bardzo atrakcyjne. Dzieje się tak w powiązaniu z tym, iż społeczeństwo jest coraz bogatsze. Poza tym dostęp do transportu powietrznego jest stanowczo prostszy oraz niedrogi, toteż przekłada się to na powiększenie popytu na przemieszczanie się tego rodzaju typu transportem.

O wiele częściej staramy się jeździć po Europie, jako że to jest dla nas zwykle łatwiejsze. Do tego cywilizacja europejska nie wyróżnia się, aż w takim stopniu w kolejnych krajach na całym kontynencie.

Kiedy wyjeżdżamy do Portugalii, Grecji czy Rumunii, plus minus wiemy czego możemy się spodziewać. Lekko w inny sposób sytuacja wygląda w czasie wycieczki w znacząco bardziej odległe destynacje. Poważna masa ludzi myśli o wyjechaniu do Indii i ów kraj jest niezwykle nierzadko wymieniany jako cel eskapady.

Trzeba jednakże uświadomić sobie, iż w rzeczy samej nie wiemy zbyt wiele o tym narodzie.

Zwykle wówczas wypisując hasło: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się paru rzeczy, o jakich nie posiadaliśmy przeświadczenia.

Indyjska kuchnia

Dla Polaków skojarzenia z takim państwem, to zwłaszcza coraz bardziej niedawno restauracje indyjskie.

Takie miejsca z reguły kierowane są przez prawdziwych Hindusów i proponują źródłowe potrawy z owego rejonu. Szukając takiego położenia w naszym państwie, pożądane byłoby rozglądać się za miejscami, które posiadają autentyczny piec tandoor, w którym przyrządzana jest część straw.

Powinno się posiadać wiedzę, iż nie wszystkie restauracje korzystają z tego urządzenia, co jest sprzeczne z rzeczywistą kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to dodatkowo bollywoodzkie filmy, które tymczasem w naszym kraju nie cieszą się potężną popularnością. Jakkolwiek wyjeżdżając do kraju które leży na Półwyspie Indyjskim należy znać kilka elementarnych spraw odnośnie tegoż miejsca. Jeśli chodzi o Indie, czas mają zupełnie inny niż kraje europejskie. Mianowicie należy doliczyć cztery i pół godziny do polskiego czasu. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej od nas oraz kładą się spać również wcześniej. Pożądane byłoby uzyskać informacje w kwestiach finansowych. Jeżeli chodzi o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Więcej informacji:

visa india


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *