Anonimowe wyznania do prezydenta

Bez pytań, bez podpisu, w pełni anonimowe wyznania.

Chciałbyś przeprosić za coś prezydenta ?

Jeżeli chciałbyś wyznać coś prezydentowi na tej stronie masz okazję.

Zobacz wyznania innych


Przeczytaj inne anonimowe wyznania.

Sri Lanka – praktyczne informacje dla podróżnych

Sri Lanka – praktyczne informacje dla podróżnych

Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do dalekich wojaży w dzisiejszym świecie nader trudno obejść się nie posiadając dostępu do intentetu. Kiedy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, pierwsze z haseł na temat tego państwa, które można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Z racji na umieszczenie geograficzne, o sprzyjającą pogodę nie potrzeba się tam martwić przez cały rok. W czasie tym, czyli w połowie miesiąca grudzień temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza porą dzienną i przeszło 20 w nocy. Wypad na święta na Sri Lankę może okazać się więc radośnie spędzonym czasem z dala od pogody grudniowej, która często jest w owym czasie w Polsce. Przede wszystkim, że okres od grudnia do kwietnia to perfekcyjny czas, aby cieszyć się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym czasie znowuż wskazane jest odwołać się do warunków pogodowych. A więc, kiedy w Polsce rozgrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” grasują monsuny. Dla niezorientowanych… cały czas leje jak z cebra, co raczej nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się szczególnymi okolicznościami środowiska, jakich na Sri Lance krocie. Jeżeli chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy atmosferyczne, nieco z trudem o deszcz. A jakkolwiek zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą aplikujemy korzystając ze słonecznych uroków.

Planując podróż na Sri Lankę zawsze trzeba pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Początkowy lotniskowy: kiedy już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów jest możliwe nabyć poświadczenie uprawniający nas do pobytu na wyspie przez 30 dni.
Drugi internetowy: szukamy w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie internetowej płacimy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

Jeżeli przewidujecie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, przez 48 godzin możecie przebywać na jej terytorium bez konieczności posiadania wizy.

Jeżeli chodzi o stronę finansową takiej wypraw, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Z kolei ceny na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Ręczę, że na pożywieniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Tak więc, nic tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Sprawdź również:

Sri lanka e visa


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *