Anonimowe wyznania do prezydenta

Bez pytań, bez podpisu, w pełni anonimowe wyznania.

Chciałbyś przeprosić za coś prezydenta ?

Jeżeli chciałbyś wyznać coś prezydentowi na tej stronie masz okazję.

Zobacz wyznania innych


Przeczytaj inne anonimowe wyznania.

Kierunek Wietnam (atrakcje, e-wiza, waluta)

Kierunek Wietnam (atrakcje, e-wiza, waluta)

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest łączony przede wszystkim z wojną z udziałem Amerykanów, która ponadto skończyła się dla nich sromotną porażką.

Dzisiaj jednak jest on interesującym krajoznawczo miejscem. Zezwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka w niej mniej więcej 7,5 mln osób.

Nie trudno tutaj wyszukać kwaterę w korzystnej opłacie, a mnóstwo ciekawych turystycznie lokalizacji znajduje się w środku miasta. Planując podróż do stolicy Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na kilka dni bądź opracować trasę na dwa dni w stolicy, a w następnej kolejności wyruszyć w wyprawę w inne ciekawe krajoznawczo miejsca takie jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Każde tego rodzaju miejsca są dobrze opisane w sieci, w takim razie zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić trudu.

Kiedy najkorzystniej pojechać na wyprawę?

Dla zwiedzających Wietnam aura pogodowa zdoła być dość pasująca głównie jesienią i wiosną. Zimą, chociaż nie jest nadzwyczaj zimno (nie licząc rejonów górskich), to zachodzą okazałe opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na temperatury blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich wynosi nawet 90 procent. Ponieważ aura pogodowa różni się na północy i na południu państwa, najlepiej ustalić wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Należałoby wyposażyć się w nie przed wylotem, ponieważ transakcje kartą mogą być powikłane. Nawet za znane usługi tego typu jak Uber, przyjdzie nam uregulować należność gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy otrzymamy pieniądze o znacznych nominałach. Orientacyjnie 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi możemy wyszukać w cenie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miejscach. Jeśli nie damy się oszukać, możemy spodziewać się pełnej wrażeń wycieczki przy niskim nakładzie finansowym. Zdobycie wizy turystycznej nie stanowi kłopotu dla Europejczyków.

O ile zatem szukasz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Więcej informacji:
vietnam visa application.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *